Respublikinė pradinukų konferencija „Stebiu, tyrinėju, pažįstu...“ Daugėliuose

Spalio 24 dieną į Kuršėnų Daugėlių pagrindinę mokyklą iš tolimiausių Lietuvos kampelių, rinkosi vaikai, kurie mėgsta gamtą, kuriems patinka tyrinėti, stebėti, eksperimentuoti. Tądien mokykloje vyko jau trečioji respublikinė pradinių klasių mokinių ir mokytojų konferencija „Stebiu, tyrinėju, pažįstu...“. Konferencijos dalyvius sveikino mokyklos šokėjai ir dainininkai, kuriuos paruošė mokytojos Aneta Salemonavičė ir Vaida Vialavičienė. Joje dalyvavo net 79 mokiniai ir 27 mokytojai iš Šilutės, Biržų, Kupiškio, Joniškio, Šiaulių miesto ir rajono. Dvylikos mokinių kompanija atvyko iš Skuodo Ylakių gimnazijos. Jie parodė, kokių bandymų ir eksperimentų galima atlikti su vandeniu ir druska. Mokiniai iš Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos skaitė net penkis pranešimus, supažindino su savo krašto žymiomis vietomis. Įdomų tiriamąjį darbą „Pieno ūkis“ pristatė svečiai iš Joniškio M. Slančiausko progimnazijos. Jaunųjų ekologų būrelio „Kaštoniukas“ nariai iš Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos pristatė fenologinius paukščių stebėjimus. Mūsų mokyklos gamtosauginio būrelio „Pelėdžiukas“ atstovai atkreipė dėmesį į tai, kad nafta teršia vandenį ir pademonstravo bandymą su aliejumi ir paukščių plunksnomis. Net dešimt pristatymų buvo apie augintinius. Vaikai prižiūri ir rūpinasi ne tik kačiukais, šuniukais, bet augina triušiukus, žalčius, gyvalazdes, stebi ir fotografuodami bei filmuodami fiksuoja jų gyvenimą. Su mokiniais net trijose sekcijose dirbo mokytojos Rima Rupšienė, Vilma Mačiulienė ir Vijoleta Brikienė.

Kol mokiniai pristatė pranešimus, jų mokytojai (sekcijos vadovė Asta Startienė) mokėsi dirbti su laboratorine įranga (Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“). Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos biologijos mokytoja ekspertė Laimutė Jonušaitė ir Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos biologijos mokytoja Lina Tautkevičienė demonstravo bandymus, mokė, kaip naudotis gautomis priemonėmis.

Mokyklos gamtosauginio būrelio vyresnieji mokiniai, vadovaujami mokytojų Ingos Grinienės ir Astos Startienės, konferencijos dalyviams parengė net tris bandymų – žaidimų stoteles, kuriose lankėsi ir linksmai žaidė ir mokytojai, ir mokiniai. Ekologinių žaidimų stotelėje visi tapo gyvūnais ir turėjo susėsti prie stalo taip, kad „svečiai“ vienas kito nesuvalgytų. Vaikai noriai atliko bandymą „neskęstantis metalas“, praktiškai rūšiavo antrines žaliavas, varžėsi, kas tiksliau panaudos vėjo jėgą.

Svečiai apsilankė ir saugaus eismo klasėje, kur mokytoja Vilma Mačiulienė priminė, kaip taisyklingai segėti atšvaitus. Visi konferencijos dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir rėmėjų dovanėlėmis.

Dėkojame konferencijos vedėjams, aštuntokui Pijui ir devintokei Emai už gražų ir nuoširdų bendravimą. Ačiū mokytojui Sauliui Rupšiui ir antrokės, konferencijai paruošusios pranešimą apie žirnius, Eistėjos mamytei Jolitai Beniušienei už konferencijos akimirkų įamžinimą. Tikimės, kad konferencija buvo naudinga ir mokiniams, ir mokytojams.

• IMG_20181024_122037

Jaunųjų žurnalistų informacija