EKSPERIMENTAI IR CHEMINIAI BANDYMAI SU „ORANŽINIAIS“

Fizika, chemija ir kiti gamtos mokslai daugeliui mokinių atrodo sudėtingi, nesuprantami ir neįdomūs. Kad paneigtų šį mitą, į mūsų mokyklą spalio 12 d. atvyko linksmų, išradingų jaunuolių būrys, pasivadinęs „Oranžiniais“.

Ne vienam kilo klausimas, kas jie tokie? Pasirodo, jog tai - Lietuvos Gamtos Mokslų Olimpiadų Asociacijos nariai, kurių tikslas - mokyti, įkvėpti, sudominti ir motyvuoti mokinius, kad jie patirtų atradimo džiaugsmą ir suprastų, kad mokytis gali būti smagu ir įdomu.

Svečiai pademonstravo, kaip atsiranda spalvoti fejerverkai, kaip galima susikurti laužą, neturint degtukų. Visiems labai patiko bandymai su skystu azotu, ypač „skraidančios bombos“. Iš labai paprastų priemonių svečiai pademonstravo miniatiūrinį „Vezuvijaus“ išsiveržimą. Ne tik vyresnieji, bet ir pradinukai susižavėję stebėjo svečių rodomus bandymus. Kiek daug linksmybių buvo, kai azoto garai tiesiog akyse į ledukus sušaldė vynuoges, o sušaldyti rudeniniai lapai sutrupėjo į mažyčius skutelius. Mažieji ne tik stebėjo, bet ir patys bandė atlikti rodomus eksperimentus: piešė pušies spygliais ant pieno, iš sodos ir acto gamino „dūmus“ ir jais bandė užgesinti žvakę.

Visi buvome dėkingi „Oranžiniams“ už įdomią pamoką, naujas patirtis.

• 100_0790
  • 100_0799