Saugiai į mokyklą, saugiai į namus

Tris savaites mokykloje vyko projektas „Saugiai į mokyklą, saugiai į namus“. Pirmąją savaitę savanoriai šeštokai budėjo prie pėsčiųjų perėjų, esančių netoli mokyklos. Vėliau pradinukai su savo mokytojomis aptarinėjo saugaus elgesio kelyje taisykles, tikrinosi praktinius įgūdžius, piešė piešinius saugaus eismo tema. Pas antrokus svečiavosi Šiaulių miesto ir rajono Pirmojo veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Sandra Jakė. Trečiokai ne tik piešė, bet ir fotografavo alternatyvias transporto priemones. Saugaus eismo savanoriai pradinukai ragino tėvelius, mokytojus, Daugėlių mikrorajono gyventojus dalyvauti akcijoje ,,Diena be automobilio“ ir tą dieną trumpus atstumus keliauti pėsčiomis arba dviračiais, kuo daugiau naudotis viešuoju transportu.

Penktadienį mokyklos kiemelyje vyko gyvoji piešinių paroda - apdovanojimai. Į šventę atėjo mūsų mieli kaimynai - „Buratino“ lopšelio darželio parengiamosios grupės auklėtiniai, kurie taip pat įsijungė į mūsų projektą ir pristatė savo darbus. O Daugėlių darželio parengiamosios grupės auklėtiniai atvyko ne pėsčiomis, o su paspirtukais ir dviratukais. Šventės metu visi pradinukai bei mūsų draugai, kaimyninių darželių parengiamųjų grupių auklėtiniai, tvirtai prisiekė, kad bus atidūs kelyje, saugos save ir kitus, nešios atšvaitus tamsiu paros metu, visada žais tik saugiose vietose toliau nuo gatvių ir kelių.

Geriausių piešinių autoriai buvo apdovanoti Direktoriaus padėkomis ir atminimo atvirukais saugaus eismo tema. Visiems nugalėtojams ranką spaudė ne tik mokyklos direktorius Raimundas Keliuotis, bet ir policininkų draugas Amsius (Sandra Jakė Šiaulių miesto ir rajono Pirmojo veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja) O po apdovanojimų visi linksmai traukė Pėsčiųjų himną ir fotografavosi su Amsiumi.

Projekto koordinatorė Vilma Mačiulienė