Linksmi knygų skaitymai su... piratais

Jau 20 –ąjį kartą dalyvavome Šiaurės šalių bibliotekos savaitės tarptautiniame projekte, kuris tradiciškai pradedamas garsiniais skaitymais, kasmet suburiančiais daugiau kaip 150 tūkstančių žmonių. Šiemet skaitymus rengti užsiregistravo daugiau kaip 400 švietimo ir kultūros įstaigų Lietuvoje, prie šios tradicijos prisijungėme ir mes, Daugėlių mokyklos moksleiviai. Lapkričio 13 dieną, pirmadienį, dideli ir maži mūsų mokyklos knygos mylėtojai susėdo klausytis istorijų, skaitomų tuo pačiu metu visose Šiaurės, Baltijos šalyse ir kitur Europoje.

Šių metų tema - Šiaurės salos. O skaitymams buvo siūlomi tekstai iš suomių autorių knygų: Lobių sala (aut. Mauri Kunnas), Maresė (aut. Maria Turtschaninoff), Ledas (aut. Ulla-Lena Lundberg). Mes paruošėme inscenizuotą programą su piratais (vaidino aštuntokai Ugnius ir Karolis), o meninius tekstus skaitė aštuntokė Aistė. Jie visi yra aktyvūs jaunųjų žurnalistų būrelio nariai (vadovė D. Janušauskienė) bei bibliotekos skaitytojai ir mokinių savivaldos atstovai (vadovė J. Bartkevičienė). Pradinukai buvo sužavėti organizuotu renginiu, nes turėjo ne tik klausyti ir skaityti tekstus, bet ir pašokti piratų šokį, atsakyti į klausimus, nupiešti iliustracijas.

Trečiadienį skaitymai tęsėsi Kuršėnų vaikų globos namuose. Bibliotekininkė D. Daunienė sukvietė ir Daugėlių moksleivius, ir Pavenčių jaunųjų gamtininkų būrelio atstovus į renginio tęsinį. Ir čia mokiniai raiškiai skaitė, vaidino, ieškojo žemėlapiuose salų, dalyvavo diskusijoje apie knygas Tai buvo labai šiltas ir smagus bendravimas žvakių šviesoje.

Yra sakoma, jog žmogus, augdamas su knyga, tampa geresnis, įdomesnis... Šiai minčiai mes visi pritarėme.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www2652.vu.lt/images/2017lapkritis/piratai
Jaunųjų žurnalistų informacija